Zelfs in kerken…

‘De goddeloze* smeedt boze plannen tegen de rechtvaardige
en knarst de tanden tegen hem, de HEER belacht hem,
want Hij ziet, dat zijn (Zijn!) dag komt’
(Uit Psalm 37 uit de verzen 7-19 : 12-13)

* In de Bijbel is een goddeloze die, alhoewel hij gelooft dat God bestaat, toch leeft alsof God geen rekenschap van hem of haar zal vragen.

Geciteerd: ‘Wie dwingende controle of psychische mishandeling heeft meegemaakt, weet dat juist het voortdurende patroon van intimidatie, manipulatie, vernedering en controle iemands vrijheid en identiteit kan afbreken’, lees ik.
Ook schrijven mensen dat het niet alleen binnen gezinnen strafbaar zou moeten zijn, maar overal waar het voorkomt, in zorginstellingen, op het werk en waar dan ook.
Dat zou een terechte uitbreiding zijn. Hoe vaak lees je niet dat er in zorginstellingen iets misgaat, of zelfs in kerken? Als het pas strafbaar zou zijn als er fysiek geweld plaatsvindt, ben je eigenlijk al te laat.

Opgemerkt: Daarom wordt het hoog tijd dat mijn levens/huwelijksverhaal en wat mij door broeders en pastoraat en uiteindelijk ook door vrouw en kinderen is aangedaan – van alle feiten voorzien (en wat heb ik veel controleerbare feiten tot mijn beschikking!) – officieel opgetekend wordt, zodat er een reëel beeld kan ontstaan van wat er is gebeurd en van wat mij is aangerekend en aangedaan. Voor niemand hoef ik weg te lopen en durf voor het gerecht mijn klachten te verdedigen met alles wat mij aan feitenmateriaal ter beschikking staat. Maar daar zullen heel wat mensen niet blij mee zijn, want wat mij is aangerekend en aangedaan, dat valt zeker onder de noemer crimineel/criminaliteit!

Bron citaat: ND Opinie | Column – ‘Er komt een wet tegen psychisch geweld. Reacties van burgers op het concept zijn schrijnend om te lezen’ – door Margriet Hidding (Docent N2 en Bioloog)

‘De goddeloze loert op de rechtvaardige
en zoekt hem te doden;
de HEER geeft hem in zijn hand niet over,
Hij laat niet toe dat hij veroordeeld wordt,
als hij voor het gerecht/gericht** komt.’
(Uit Psalm 37 uit de verzen 24-40 : 32-33)

** Bij een echtscheiding kan een rechter (ook bij Hoger Beroep) wel een van de partners het recht tot echtscheiding toekennen, maar daarmee is nog geen oordeel en veroordeling uitgesproken op basis van alles wat is opgevoerd om het verzoek tot echtscheiding (zogenaamd) te onderbouwen. De rechters hebben geen onderzoek ingesteld (laten instellen) om de feitelijkheid van wat is opgevoerd door een onafhankelijke instantie te (laten) onderzoeken en controleren om op grond daarvan de rechtbank/rechters te informeren.
NB. Uiteindelijk zullen wij ons allen moeten verantwoorden voor het hemels gericht [=de hemelse Rechter, zie Romeinen 14 : 10-12] en zal Hij het zijn die een oordeel uitspreekt over wat mensen gezegd en ondernomen hebben tegen hun broeders en/of zusters of andere medemensen.

Bron afbeelding: Pinterest

Dit bericht werd geplaatst in Geen categorie. Bookmark de permalink .

Plaats een reactie