‘Alles wat ik dacht te weten over kerk-zijn moest overboord’…

‘Hoewel ik hoop spoedig naar je toe te komen, schrijf ik je dit alles voor het geval ik mocht worden opgehouden. Dan weet je hoe men zich moet gedragen in het huis van God, dat wil zeggen de kerk van de levende God, fundament en pijler van de waarheid (in deze wereld).’ (Uit 1 Timoteüs 3 vers 14-15)

Geciteerd 1: ‘Ik ben opgegroeid met het idee dat de kerk een gebouw is’, zegt Van den Brandhof. ‘Hier leer ik dat de kerk mensen zijn. Dat is echt een andere benadering. Alles wat ik dacht te weten over kerk-zijn moest overboord. Hier is geen veroordeling, hier luisteren we naar elkaar. Dan heb je iets heiligs te pakken.’

Geciteerd 2: Maar ook zonder dat het georganiseerd wordt, komt het hier soms op geloof uit, zag Meijer pas nog. Toen een bezoeker een kaarsje brandde en sceptische reacties van zijn vrienden kreeg, legde hij bloedserieus uit waarom hij dat deed. Meijer: ‘Toen dacht ik; dit is wat ik wil. Dat mensen vragen: “serieus, jij gelooft nog?!” en dat dan een goed gesprek volgt. Daar krijg ik kippenvel van.’

Geciteerd 3: Veel had hij aan de Britse theoloog Samuel Wells, die benadrukt dat de kerk er niet is om allerlei problemen op te lossen, maar dat het erop aankomt dat je bij mensen bent. Dat zette hem aan het denken: ‘God is met ons. En als Hij met ons is, hoe verbonden zijn wij dan met elkaar?’

Opgemerkt 1: Zelf heb ik het voorrecht gehad als gedoopt lid op te groeien in een gemeente van onze Heer Jezus Christus te Rijswijk. We kerkten in een ‘onooglijk’ gebouw (in de Oranjestraat in Rijswijk) en ik heb nooit gedacht/meegekregen dat de kerk een gebouw is, integendeel zelfs, er was in die (NGK) gemeente een hartelijk samenleven en meeleven met elkaar van oud en jong. En wij hadden daar niet zelf iets heiligs te pakken, maar we mochten het heilige en heiligmakende daar elke zondag weer ontvangen.

Opgemerkt 2: ‘Maar ook zonder dat er iets georganiseerd wordt…’. Ook in onze huidige NGK-gemeente te Barneveld moest en moet alles georganiseerd worden. Zelfs de Heilige Geest (of meer van de Geest) hopen we nog te ontvangen op de ook voor onze gemeente georganiseerde New Wine conferenties, die ieder jaar weer plaats moeten vinden om het gemis van het bij ons georganiseerde gemeenteleven aan te vullen. Gemeenteleden die niet naar die conferenties gaan missen echt wat volgens degenen die wel gaan…

Opgemerkt 3: ‘Veel had hij aan de Britse theoloog Samuel Wells…’. Dat kan niet missen. Theologen danken altijd het beste wat ze in huis hebben aan andere theologen want daarmee kunnen ze zichzelf ook weer belangrijk maken als theoloog. Van theologen moet je het hebben volgens de theologen van de kerk, anders wordt het nooit wat.

Opgemerkt slot: ‘Alles wat ik dacht te weten over kerk-zijn moest overboord’. Had al eerder het vermoeden dat in de huidige opleiding(en) tot theoloog de Bijbel niet meer open gaat.

Bron citaten: ND Geloof | Reportage – ‘Hemelsbreed Café heeft iets heiligs te pakken. ‘Alles wat ik wist over kerk-zijn moest overboord’’ – door Hilbert Meijer.

‘Ik roep je dringend op, ten overstaan van God en Christus Jezus, Die zal oordelen over levenden en doden, ik bezweer je bij Zijn komst en heerschappij: Verkondig de Boodschap, blijf aandringen, of het nu uitkomt – de leden van de gemeente bevalt – of niet, wijs terecht, straf en vermaan met alle geduld dat het onderricht vereist. Want er komt een tijd dat de mensen de heilzame leer niet meer verdragen, maar leraren om zich heen verzamelen die aan hun verlangens tegemoet komen en hen naar de mond praten. Ze zullen niet meer naar de waarheid luisteren, maar naar (eigen) verzinsels. Jij echter moet in alles nuchter zijn, je lijden aanvaarden, je werk als verkondiger van het Evangelie doen, je dienende taak vervullen.’ (Uit 2 Timoteüs 4 de verzen 1-6)

Bron afbeelding: Woman to Woman Ministries

Dit bericht werd geplaatst in Geen categorie. Bookmark de permalink .

Plaats een reactie