‘Door verstandige mensen uitgenodigd om z’n verhaal te komen doen’…

Luister, geliefde broeders en zusters, heeft God niet juist hen die naar wereldse maatstaven arm zijn (wat geld of wat gezondheid of sociale status betreft), uitgekozen om rijk te zijn door het geloof en deel te krijgen aan het Koninkrijk dat Hij heeft beloofd aan wie Hem liefhebben?‘ (Uit Jakobus 2 uit de verzen 1-13 : 5)

Geciteerd 1: Als we alleen preken voor mensen die het moeilijk hebben, dan zullen juist zij de kerk binnenkomen. Dat is goed, maar dan kunnen ze elkaar moeilijk omhoog helpen – ze zitten allemaal op hun laagste punt.

IK weet wat jullie doen – ook al ziet de (kerk)wereld dat niet – IK heb ervoor gezorgd dat de deur voor jullie openstaat, zonder dat iemand hem kan sluiten. Want ook al hebben jullie weinig invloed, jullie zijn trouw gebleven aan wat ik heb gezegd en hebben Mijn Naam niet verloochend. Ik zal mensen laten komen die bij Satan horen, leugenaars die zich Joden noemen en het niet zijn en zij zullen zich eerbiedig aan jullie voeten werpen en erkennen dat ik jullie heb liefgehad.’ (Uit Openbaring 3 uit de verzen 7-13 : 8-9)
Geciteerd 2: Niemand is bang voor iets kleins; een kleine kerk heeft weinig effect. Een grote kerk heeft veel invloed op de samenleving.’

Dit wilde ik jullie schrijven over hen die jullie proberen te misleiden. Wat jullie zelf betreft: de zalving die jullie van Hem ontvangen hebben (toen je gedoopt werd) is blijvend, je hebt (wat dat betreft, namelijk of jij naar Gods belofte ook de Geest ontvangen hebt) geen leraar nodig. Zijn zalving leert je alles naar waarheid, zonder bedrog, Blijf daarom in Hem, zoals Zijn zalving jullie geleerd heeft.’ (Uit 1 Johannes 3 : 18-29 : 26-27)
Geciteerd 3: Grobler spreekt volgende week op de christelijke conferentie Opwekking, over het werk van de heilige Geest. Want, zegt hij, ‘de oorzaak dat de kerk niet altijd effectief is, is vooral dat we de kracht van God, de Geest, niet hebben’.

Wanneer iemand jullie iets verkondigd dat in strijd is met wat ik (en de andere apostelen) jullie verkondigd hebben, zelfs al was ik het zelf of een engel uit de hemel – vervloekt is hij!‘ (Uit Galaten 1 uit de verzen 1-12 : 8 )
Geciteerd 4: Er gebeurde weinig die dienst, maar toen ik de kerk verliet, sprak God tot mij. Hij raakte me van binnen aan. Die nacht heb ik mijn leven aan Hem gegeven.’ Hij is nog steeds verwonderd over de verandering die hij ervoer. ‘Ik geloof echt dat God je een nieuw hart geeft, een totaal andere overtuiging. Hij maakt je levend’, zegt Grobler. ‘En daardoor kon ik Hem liefhebben. Ik werd diep verliefd op de God die ik dacht te kennen. Ik hoor bij Hem, Hij is mijn God, mijn Vader en Hij is dicht bij mij. Dat gevoel overheerste alle leegheid en eenzaamheid in mij.’

Ik zal mijn werk op dezelfde manier blijven doen – door niet met bijzondere verhalen over mezelf te komen aanzetten – om die apostelen* de kans te ontnemen met hun gewichtigdoenerij dezelfde roem te oogsten als wij. Schijnapostelen zijn het, die zich door oneerlijk te werk te gaan voordoen als apostelen van Christus.’ (Uit 2 Korintiërs 11 uit de verzen 5-21 : 12)
* Lees nog weer wat Paulus over de kenmerken van ware apostelen schrijft in 1 Korintiërs 4.
Geciteerd 5: ‘Ik had altijd het gevoel dat ik geroepen was tot meer dan dienen in mijn eigen lokale kerk. Toen sprak God tot mij in mijn woonkamer, over de toekomst, de bediening waar Hij me naartoe zou leiden. Ik vertelde het aan mijn pastor en hij gaf me zijn zegen om een kerk te gaan planten, voor jonge mensen.’

Lees Handelingen 16 : 6-7, 39-40 en en 17 : 13-15 en 32-34.
Geciteerd 6: We willen succesvol zijn in alles wat we doen, dus dat geldt volgens mij ook voor de kerk.

Jullie die zo verstandig zijn, verdragen dwazen toch met het grootste gemak. Tenslotte verdragen jullie het ook dat men jullie tiranniseert, uitzuigt, onderwerpt, zich boven jullie verheft en jullie beledigt, Nu moet ik tot mijn schande bekennen dat wij (Paulus en z’n medewerkers) daarvoor te zwak zijn geweest.’ (Uit 2 Korintiërs 11 uit de verzen 16-32 : 19-21)
Geciteerd 7: Het zal gaan over de heilige Geest. Hij is de adem van de kerk; zonder de Geest is de kerk een menselijke organisatie. De oorzaak dat de kerk niet altijd effectief is, is vooral dat we de kracht van God, de Geest, niet hebben. We begrijpen vaak niet wat die kracht is en we zijn er kritisch op. Maar de kracht van God is niet comfortabel, niet normaal. De Geest is heilig en we zijn er niet aan gewend.’

Opgemerkt slot: De ‘verstandige’ organisatoren van Opwekking hebben deze ‘apostel’ uitgenodigd om zijn ‘succesverhaal’ te komen doen…

Bron citaat: ND Geloof – ‘‘Als een kerk gezond is, is er groei.’ Deze leider van een Zuid-Afrikaanse megakerk spreekt op Opwekking’ – door Maaike Legemaat.

Bij mijn eerste verdediging heeft niemand me bijgestaan, ze hebben me allemaal in de steek gelaten. Moge het hun niet worden aangerekend. Maar de Heer heeft me kracht gegeven, zodat ik de verkondiging tot een goed einde heb gebracht en alle volken (van de toenmalig bekende wereld) hebben de boodschap gehoord. ik ben gered uit de muil van de leeuw. De Heer zal me van alle kwaad redden* en me veilig naar Zijn hemels Koninkrijk brengen. Hém komt de eer toe in alle eeuwigheid. Amen.’ (Uit 2 Timoteüs 4 uit de verzen 9-18 : 16-18).
* Zie hierbij ook Paulus woorden in 2 Korintiërs 1 : 8-11.

Bron afbeelding: Mission Venture Ministries

Dit bericht werd geplaatst in Geen categorie. Bookmark de permalink .

Plaats een reactie