Begaan met de noodlijdende schapen?

Is het jullie herders niet genoeg dat jullie op de beste weiden grazen. En dat jullie vertrappen (met jullie theologen-discussies) wat er van het gras nog over is. Dat jullie het heldere water opdrinken en de rest met jullie poten troebel maken. Mijn schapen moeten eten van wat jullie hebben vertrapt, en drinken van wat jullie met je poten troebel hebben gemaakt.‘ (Uit Ezechiël 34 uit de verzen 17-18)

Geciteerd: De discussie wordt soms ongemakkelijk doordat Van den Brink zijn verwijten publiekelijk adresseert en op de persoon richt. Omgekeerd krijgt hij ook heel wat te incasseren, als zou hij een ‘dwaalleraar’ of een ‘tweelingbroer van Arminius’ zijn. ‘Het gaat me er niet om dat ik goede maatjes met allerlei dominees word’, zei hij in een interview. Zijn hart ligt bij de hoorders, de gewone kerkgangers. ‘Want in de kerk vallen de slachtoffers, daar zitten mensen in geestelijke nood. Ze horen het evangelie niet meer.’

Opgemerkt: Wanneer dr. Gert van den Brink begaan is met de ‘gewone kerkgangers’, dan moet hij hen niet leiden naar de theologendiscussies (met verwijten en dreigementen over en weer) waar het goede gras vertrapt en het heldere water vertroebeld wordt, maar hen wegleiden (weglokken) van die plaatsen om ze te brengen naar het ongerepte verse kruidige gras van de bergweiden en het heldere water van de bergbeken, dwz naar het Woord van God Zelf. En wanneer anderen zo graag wijzen op de (totale) onmacht van de mens, dan moet hij hen uit Gods Woord onderwijzen over hun doop. Dat is helemaal niet zo moeilijk, want Romeinen 6 en 1 Korintiërs 3 vallen ook nu nog altijd heel goed uit te leggen, wanneer je niet allerlei theologen en theologie eerst hun zegje wil laten doen.

> Leestip: Ezechiël 34.

Bron citaat: ND Geloof – ‘Theoloog Gert van den Brink wil geen ‘maatjes met dominees worden’. Maar hij gaat er wel erg hard in’ – door Koos van Noppen.

Alles wat de Schrift zegt is door God geïnspireerd en kan gebruikt worden om onderricht te geven, om dwalingen en fouten te weerleggen, en om op te voeden tot een rechtschapen leven, zodat een dienaar van God voor zijn taak berekend is en voor elk goed doel volledig is toegerust.‘ (Uit 2 Timoteüs 3 de verzen 16-17)

Bron afbeelding: Word To All International

Dit bericht werd geplaatst in Geen categorie. Bookmark de permalink .

Plaats een reactie