Een ons opgedrongen zelfdiagnose…

Kom kinderen, luister naar mij (Mij!), ik leer je ontzag voor de HEER
(Uit Psalm 34)

Geciteerd 1: Hoe kan de kerk de jongeren bereiken? Zowel in Leuven als in Amersfoort-Vathorst heeft donderdag een symposium plaats over deze prangende vraag.
Het symposium in Amersfoort wordt georganiseerd door Alpha Nederland –bekend van de Alphacursus– en ontwikkelingsorganisatie World Vision. Ook is er een spreker van het Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap en er is een panelgesprek met tieners. (1)
Geciteerd 2: Autisme, ADHD of een angststoornis: steeds meer jongeren denken dat ze een mentale aandoening hebben na het zien van filmpjes daarover op TikTok. “Stel nooit zelf een diagnose”, waarschuwen psychologen.
Geciteerd 3: In een andere video – 1,3 miljoen kijkers – worden tekenen van ADHD bij vrouwen onder de loep genomen. Een paar voorbeelden: je vindt het moeilijk om nee te zeggen en hebt vaak het gevoel dat je niet goed genoeg bent. Je haalde hoge cijfers op school, maar kan je niet meer herinneren wat je geleerd hebt. Ook hier regent het reacties van jongeren die zichzelf in het filmpje herkennen. “Ik moest hier gewoon van huilen, ik heb me nog nooit zo gezien gevoeld”, schrijft een volger. “Ik herken echt alles”, schrijft een ander.

Opgemerkt 1: Door wie laten de kerken en de kerkjeugd zich ‘doorlichten’ en voorlichten? Helaas zijn dat organisaties die zichzelf het brevet van medicijn-meester en geneesheer hebben uitgereikt! En ook mensen die tot ‘theoloog des vaderlands’ zijn verkozen menen blijkbaar dat ze daarmee zo’n brevet gehaald hebben… (2)
Opgemerkt 2: Wij hebben onze kinderen nooit zo’n vragenlijst voorgelegd zoals tegenwoordig bepaalde onderzoekbureau’s in opdracht van bepaalde organisaties de jeugd voorleggen. Gods Woord gaf en geeft ons daar ook geen enkele aanleiding toe! En: Niets menselijks is en was ons vreemd.

Leestip: Psalm 34.

(1) Op de bijeenkomst, die plaatsvindt in kerkgebouw Kruispunt, wordt een onderzoek gepresenteerd, getiteld ”Open Generation”. Het Amerikaanse bureau Barna onderzocht in 2021 en 2022, in samenwerking met Alpha, World Vision en Biblica, hoe jongeren wereldwijd kijken naar gerechtigheid, Jezus en de Bijbel. In Nederland onderzocht Barna ruim duizend jongeren tussen de 13 en 17 jaar.
(2) Zie hierbij ND-artikel ‘Wil je een jongerendienst organiseren? ‘Prima, maar dan maximaal één Engels lied.’ Dat kan anders’ – door Tabitha van Krimpen • Jonge Theoloog des Vaderlands 2021-2022 en bedrijfskundige

Bron citaat 1: RD kerk & religie (jeugdwerk) – ‘Onderzoek: christenjongere Nederland weinig traditioneel’ – door Kees van den Brink
Bron citaat 2-3: BNN-VARA

Bron afbeelding: Psycholoog

Dit bericht werd geplaatst in Geen categorie. Bookmark de permalink .

Plaats een reactie